Szwajcarski Startup z polskimi korzeniami Rareve walczy o grant w USA i Kanadzie

Newsy gru 08, 2020

Dr. Dorota Agnieszka Świetlicka

z MD w Zürich w Szwajcarii, fundator projektu RAREVE walczy o grant w USA i Kanadzie na nowatorską metodę leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego wykorzystując do tego wirtualną rzeczywistość.

Terapia Rareve

Terapia tą metodą znana jest od kilkunastu lat, lecz dopiero obecny rozwój techniki pozwala w ostatnim czasie dokonywać dużych postępów w terapii z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości uszkodzeń rdzenia kręgowego m.in. po wypadkach komunikacyjnych, skokach do wody "na główkę", zmianach nowotworowych, martwicy tkanek rdzenia i niedotlenienia, zmianach zapalnych, uszkodzeniach jatrogennych.

Terapia uszkodzeń kręgosłupa wirtualną rzeczywistością

Dzięki wirtualnej terapii pacjenci  uczą się wykonywać czynności ruchowe zaprojektowane w wirtualnej rzeczywistości specjalnie dla nich, dopasowanych do ich schorzeń i upośledzenia ruchowego. Takie ćwiczenia prowadzą do odtwarzania lub tworzenia nowych połączeń nerwowych koniecznych do wykonania zamierzonego ruchu. Po terapii pacjenci wykorzystują nabyte "odruchy" w realnym świecie.

Skorzystaj z Grantu Rareve

Do czwartku 10.12.2020 można zgłaszać się z uszkodzonym rdzeniem kręgowym przesyłając dokumentację medyczną dla Dorota Agnieszka Świetlicka. Jeśli projekt spotka się z uznaniem i otrzyma dofinansowanie, wówczas jest duża szansa na bezpłatne skorzystanie z terapii i leczenia tą nowatorską metodą. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich znajomych jesteście zainteresowani, skontaktujcie się e-mailem na dorota.swietlicka@rareve.com.

Tagi

Świetnie! Zostałeś pomyślnie zapisany.
Świetnie! Następnie zakończ płatność, aby uzyskać pełny dostęp.
Witaj z powrotem. Logowanie powiodło się.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do całej zawartości.