O nas - Pracaopiekunka.pl

Jesteśmy portalem informacyjno-ogłoszeniowym związanym z pracą opiekunek osób starszych i niepełnosprawnych.

Opieka Osób Starszych

Społeczeństwo w wielu krajach starszeje się a co za tym idzie zawód opiekuna osób starszych jest coraz popularniejszy. Duża popularność tego zawodu skutkuje powstawaniem coraz większej ilości kierunków w szkołach pomaturalnych przyuczających studentów do pracy jako opiekun/ka osób starszych.

W naszym Portalu znajdziecie informacje o uczelniach w Polsce kształcących opiekunów, kursach, charakterze pracy i inne przydatne wskazówki, które pomogą podjąć decyzję dotyczącą rozpoczęcia edukacji/pracy w opiece zdrowotnej osob starszych.

Opieka 24 godzin na dobę

Opiekowanie się osobami starszymi w miejscach ich zamieszkania często nazywane jest w uproszczeniu opieką 24-ro godzinną. Oczywiście praca taka nie trwa 24 godziny na dobę, jednak czas pracy opiekunów jest ważną kwestią, którą bedziemy poruszać często w naszym serwisie.

Praca dla Opiekunek Osób Starszych

Internet jest pełen ofert pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych. Osoby mające doświadczenie w pracy opiekuńczej potrafią doskonale znaleźć uczciwe i solidne firmy zatrudniające opiekunów. Niestety wiele osób szukających pracy po raz pierwszy popełnia błędy, które skutkują niskim wynagrodzeniem, niesprawdzonymi ofertami pracy odbiegającymi w rzeczywistości od ich opisów podczas rekrutacji i wieloma innymi trudnościami. Jednym z celów naszego serwisu jest pomaganie opiekunom w unikaniu nierzetelnych pracodawców oraz pomaganiu w trudnych sytuacjach, które moga znaleźć się podczas pobytu na zleceniu.

Opieka Osób Starszych w Niemczech

Niemiecki rodziny bardzo często "oddają" swoich starszych krewnych do domów opieki lub zatrudniają opiekunów do pracy w miejscu zamieszkania osób starszych. Niemiecki rynek pracy jest bardzo atrakcyjny dla opiekunów z Europy Środkowo-Wschodniej oferując kilkaset tysięcy miejsc pracy dla personelu opiekuńczego.

Praca Opiekunka Niemcy

Wiele osób mysli, że aby wyjechac do pracy do Niemiec jako opiekun trzeba posiadać biegłą znajomość porozumiewania sie w języku niemieckim, mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Tymczasem prawda jest taka, że każda chętna osoba może znaleźć odpowiednie do jego umiejętności i kwalifikacji zlecenie. Na rynku jest mnóstwo agencji opiekunek, które posiadają oferty pracy dla osób z niskimi kwalifikacjami. Oczywiście należy wówczas liczyć się z niższym wynagrodzeniem, ale biorąc pod uwagę brak kosztów zwiazanych z wyjazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem, praktycznie każda oferta pracy jest atrakcyjna.

Świetnie! Zostałeś pomyślnie zapisany.
Świetnie! Następnie zakończ płatność, aby uzyskać pełny dostęp.
Witaj z powrotem. Logowanie powiodło się.
Sukces! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do całej zawartości.